U organizaciji Grada Lipika i Udruge Super Sportaš i ove se godine tijekom ljetnih mjeseci na lipičkim bazenima održava Škola plivanja za naše najmlađe sugrađane. Nastavak je to uspješne prošlogodišnje suradnje kad je na bazenima u Lipiku provedena ljetna škola, a unutar bazena Toplica Lipik zimska škola plivanja.
Udruga Super Sportaš ima višegodišnje iskustvo u provedbi programa, a treneri su magistri kineziologije s velikim iskustvom rada u plivačkom klubu i obuci neplivača. U sklopu projekta „Hrvatska pliva“ ove godine program je namijenjen za 120 djece s područja Lipika i u potpunosti je besplatan, a održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta te Grada Lipika. Partneri na projektu su Osnovna škola Lipik i Osnovna škola Grigora Viteza - Poljana.
Za prvu skupinu djece, njih tridesetak, danas je započela obuka u organizaciji trenera i trenerica udruge Super Sportaš.
Mališanima podršku pruža i Grada Lipik, a gradonačelnik Vinko Kasana im je poželio uspješnu obuku i lijepu zabavu.
„Drago mi je što smo i ove godine uspjeli realizirati Školu plivanja koja sad već postaje i tradicija na lipičkim bazenima te ćemo ju održavati svake godine. Ove aktivnosti na koristan način popunjavaju slobodno vrijeme tijekom školskih praznika, a djeca će ujedno naučiti pravilne tehnike plivanja.“, izjavio je gradonačelnik u izjavi za Compas.
Od magistra kineziologije Petra Otkovića, voditelja ovog programa smo doznali kako jedan ciklus obuhvaća devet dolazaka po dva školska sata koja će se na kompleksu otvorenih bazena u Lipiku odvijati tijekom prijepodnevnih sati.
Obuka, koja je započela danas, za prvu skupinu će potrajati do 22. srpnja. Još uvijek ima mjestu u drugom (25.7. do 5.8.) i trećem terminu (7.8. do 19.8.), stoga su svi zainteresirani za usavršavanje tehnika plivanja pozvani da se prijave. Prijave i informacije se vrše kontaktom na broj 0996937780 ili putem e-maila otkovic10@hotmail.com.
Ovim aktivnostima našim se najmlađim sugrađanima želi pružiti prilika da kvalitetno provode svoje slobodno vrijeme kroz sport i rekreaciju. Valja imati na umu i brojne dobrobiti samog programa. Plivanje prevenira bolesti, štiti zdravlje, pozitivno utječe na rast i razvoj djece, poboljšava i razvija snagu i izdržljivost, stvara zdrave navike bavljenja tjelesnom aktivnošću te poboljšava rad krvožilnog i dišnog sustava.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.