Osamnaest godina blagdanske čarolije

Blagdanska tradicija i kreativnost na izložbi Uređenje blagdanskog stola

14.12.2024. 08:17 | 1117 pregleda | Objavio: Matija Kulhavi | Rubrika: Lifestyle

U konferencijskoj dvorani Quella u Lipiku 13. prosinca svečano je otvorena izložba "Uređenje blagdanskog stola", koja je već osamnaest godina simbol adventskog duha i kreativnog izražavanja. Ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Lipik, Jasna Molnar Kukić, srdačno je dočekala posjetitelje te naglasila važnost ove izložbe kao mjesta okupljanja, zajedništva i slavljenja umjetnosti blagdanskog uređenja.

Blagdanski stol nije samo mjesto gdje dijelimo hranu, već simbol ljubavi i stvaranja uspomena. Njegovo uređenje odražava našu radost i želju da svojim najmilijima pružimo nezaboravne trenutke“, istaknula je ravnateljica, zahvalivši svim izlagačima i posjetiteljima na podršci tijekom svih ovih godina.

Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba

Raznolikost stilova i tradicija

Ova već tradicionalna izložba, koja iz godine u godinu privlači sve više posjetitelja, postala je nezaobilazan dio adventskih događanja u Lipiku. Izložba okuplja izlagače iz raznih ustanova, udruga, ali i privatnih obitelji, omogućujući posjetiteljima da uživaju u raznolikim stilovima i tehnikama blagdanskog uređenja – od klasičnih i tradicionalnih do modernih i inovativnih pristupa.

Svečani program i glazbeni nastupi

Svečanost je upotpunio nastup mališana iz Dječjeg vrtića "Kockica", koji su svojim plesom i recitacijama unijeli dodatnu toplinu. Posebnu pažnju privukla je Amelia, djevojčica iz Ukrajine, a odnedavno naša sugrađanka, koja je na klaviru izvela nekoliko skladbi, pokazujući svoj talent i predanost vježbanju. Amelia, koja svakodnevno vježba u Multikulturalnom centru u Lipiku, bila je u pratnji svoje majke te je dobila velik pljesak publike.

Može biti slika sljedećeg: 8 ljudi i božićno drvce

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, klavir i violina

Prigodnim riječima obratio se i gradonačelnik Lipika, Vinko Kasana, izrazivši zahvalnost organizatorima i izlagačima. „Ova jedinstvena izložba obogaćuje naš adventski program i svake godine donosi radost i inspiraciju svim posjetiteljima. Zahvaljujem ravnateljici Jasni Molnar Kukić i cijelom timu knjižnice na trudu, kao i svim sadašnjim i dosadašnjim izlagačima“, rekao je gradonačelnik, poželjevši svima sretne i blagoslovljene blagdane.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi

Inspiracija za posebne trenutke

Posjetitelji su imali priliku dobiti praktične savjete o dekoraciji blagdanskog stola te uživati u kreativnim idejama izlagača poput Marije Solar, koja je bila u pratnji unuke Sare i unuka Marina i koja je sudjelovala i na prvoj izložbi. Među izlagačima su se našli i Martina Terranova, Snježana i Bruna KosDječji vrtić "Kockica" Lipik, Zajednica Talijana Lipika, Društvo Mađara Pakraca i Zajednica Mađara Daruvar, Centar za pružanje usluga u zajednici Lipik, Vijeće srpske nacionalne manjine Lipika i Pakraca te Cvjećarnica Helena.

Izložba "Uređenje blagdanskog stola" ponovno je pokazala kako umjetnost i kreativnost mogu unijeti toplinu u blagdanske dane, inspirirajući posjetitelje da i sami stvore nezaboravne trenutke za svoje obitelji.

FOTOGALERIJA

(Foto: Compas.hr)

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.