LiPa krenula pobjednički u sezonu

11.10.2020. 21:36 | 341 pregleda | Sport

Piše:
Compas

U praznoj pakračkoj dvorani, rukometaši LiPe pobijedili su u prvom kolu 3. HRL Istok ekipu Požege 2 rezultatom 35:31 (16:14).

Utakmicu su nešto bolje otvorili mladi i rastrčani rukometaši iz Požege, koji su iskoristili svaku pogrešku naših domaćih rukometaša te se odmah udaljili na velikih pet pogodaka prednosti. Situacija se dodatno zakomplicirala kada su igru zbog crvenih kartona morali napustiti Friš i Sommer te je bilo vrlo upitno hoće li se LiPa moći vratiti. Međutim, skupili su glave te lagano preuzeli inicijativu u igri. Obrana je proradila, napad također, što je rezultiralo brzim saniranjem rezultatskog deficita te prelaskom u vodstvo. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 16:14 za rukometaše LiPe.

Drugo poluvrijeme je obilježila igra gol za gol, dok se sredinom drugog poluvremena Požega vratila iz rezultatskog minusa te izjednačila rezultat (23:23). Nakon toga, LiPa je opet preuzela konce u svoje ruke te se odvojila na +3 (29:26). Međutim, uporni gosti nisu odustajali te su se opet vratili, ali nisu uspjeli do kraja preokrenuti igru te su kod rezultata 32:31 naši rukometaši postigli 3 pogotka zaredom i pri tome riješili pitanje pobjednika. Konačan rezultat je bio 35:31.

Najefikasniji u redovima LiPe bili su Giuliano Bartoluzzi s 9 te Alen Smiljčić i Matija Šimić s 8 postignutih pogodaka.

U sljedećem kolu LiPa ide na neugodno gostovanje kod Zrinskog iz Bošnjaka.