Međužupanijskim klubovima pobjede, županijskima porazi

11.11.2019. 08:19 | 396 pregleda | Sport

Piše:
Compas

Nogometaši Lipika 1925 u subotu su u večernjem terminu gostovali u Kuzmici kod istoimenog domaćina. Iako su prvo poluvrijeme imali inicijativu i veći posjed lopte, nisu uspjeli doći do šanse za stvaranje pogotka, dok su gosti izlazili u opasne kontranapade. Drugo poluvrijeme puno bolja igra Lipika, a najviše opasnosti stvarali su Miladinović i Kaurin koji se vratio nakon četiri kola izbivanja radi ozljede.

Jedan prodor Miladinovića u 80. minuti iskoristio je Kafka, koji glavom odlično pogađa za vodstvo Lipika. Ipak, dvije minuta prije kraja susreta, do tada nepogrešivi Zanetti, krivo procjenjuje jednu dugačku loptu te stoper domaćih ostaje sam u petercu i glavom zabija za činilo se konačnih 1-1. Na sreću, tako nisu mislili Kafkini igrači, pa u posljednjim trenucima stišću Kuzmicu u njihov šesnaesterac, i jedan oštar ubačaj Macure, Kaurin zakucava kroz noge domaćeg vratara za krajnji rezultat 1-2.

Hajduk je u subotu ugostio pretposljednji Jakšić i bez puno muke slavio s 4-0.
Strijelci su bili: Zandona, Krpan, Dietzman i Lilovac.

Ovim pobjedama i nizovima (Lipik 4 kola bez poraza, Hajduk 2 uzastopne pobjede) naši predstavnici su najavili međusobni dvoboj i veliki derbi koji će se igrati u Lipiku subotu u 13:30 sati.

1.ŽNL

Pretposljednje kolo nije bilo sretno za naše predstavnike. Dobrovac je na svom terenu poražen od Sloge iz Trenkova s 1-4. Strijelac jedinog pogotka za domaće bio je Željko Popović koji je ponovno zabio fenomenalan zgoditak udarcem s 25m.

Croatia je poražena kod drugoplasirane ekipe i svog imenjaka iz Mihaljevaca. Rezultat je bio 4-0 za domaću momčad.

Kako su međužupanijski ligaši pobjedama najavili svoj derbi, tako su Dobrovac i Croatia porazima najavili svoj međusobni okršaj koji će se igrati u nedjelju u Donjoj Obriježi u 14 sati.