Upit1
1. kola kupa NS PSŽ

Veliki derbi: NK Lipik 1925 – NK Hajduk Pakrac (1-2)

18.08.2019. 13:40 | 568 pregleda | Sport

U sklopu 1. kola kupa NS PSŽ na lipičkom nogometnom stadionu u subotu, 17. kolovoza, odigran je veliki derbi između NK Lipik 1925 i NK Hajduk Pakrac u kojoj je potonji pobijedio rezultatom 2:1, a što su čitatelji uživo mogli pratiti na Facebook stranici Lipičkog Compasa.

Piše:
Compas

Pred više od tri stotine gledatelja, uz puno uzbuđenja, a pomalo i nervoze, započela je nogometna utakmica u kojoj je ekipa pakračkog Hajduka već u 18. minuti došla do prednosti zahvaljujući pogotku Darka Kovačića.

Ipak, veselje nije dugo potrajalo jer je samo tri minute kasnije Valentino Jirasek zgoditkom za Lipik izjednačio rezultat. Ubrzo je i brojčana prednost prešla na stranu Lipika s obzirom na to da je Nikša Grubišić, igrač Hajduka, u relativno kratkom vremenu zaradio dva žuta kartona. Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekakvih značajnijih promjena.

Ipak, već na samom početku drugog poluvremena trener Hajduka vadi strijelca Kovačića i ubacuje Krunoslava Lilovca koji odmah postiže novi gol, a pokazalo se i odlučujući za pakrački klub. U 69. minuti Boris Klimeš (Lipik 1925) je zaradio crveni karton pa se brojčano stanje na terenu ponovno izjednačilo što je Hajduku zasigurno olakšalo čuvanje prednosti i odlazak u 2. kolo Kupa.