AS obrt
ZAVRŠIO 16. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR U LIPIKU

CB Numero/Kip Gradnja drugu godinu zaredom najbolji!

30.12.2018. 15:25 | 1211 pregleda | Sport

Da prošlogodišnje osvajanje Božićnog malonogometnog turnira u Lipiku nije bilo slučajnost ponovo su demonstrirali nogometaši CB Numero/Kip Gradnje iz Nove Gradiške sinoćnjom pobjedom u finalu turnira nad ekipom Elite Academy iz Lipika i Pakraca.

Piše:
Tomislav Ević

Finalna utakmica seniorske konkurencije između ekipa CB Numero/Kip Gradnje i mladih nogometaša ekipe Elite Academy bila je vrhunac zadnjeg dana kao i cijelog 16. izdanja Božićnog malonogometnog turnira. Obje su ekipe u susret ušle željne pobjede i uvodne minute prvog poluvremena provele su pokušavajući pronaći slabu točku protivnika, a već u drugoj minuti CB Numero/Kip Gradnja prelazi u vodstvo autogolom kada se prilikom ubacivanja lopte pred gol Elite Academy-ja lopta nesretno odbija od Jošćakove noge u gol. Iako prisiljeni loviti rezultat Elite Academy ne pokazuje pad u igri i žestokim pritiskom na protivnički gol u 9. minuti dolaze do izjednačenja. Mreža obje ekipe još se po jednom zatresla u prvom poluvremenu koje je završilo s izjednačenih 2:2.

Drugo poluvrijeme se nastavilo istim visokim intenzitetom, te već u četvrtoj minuti produžetka CB Numero/Kip Gradnja dolazi u vodstvo od 3:2 i to vodstvo samo nastavlja povećavati cijelo drugo poluvrijeme koje naposljetku završava rezultatom 7:2 u njihovu korist. Prepuno gledalište sportske dvorane pljeskom je nagradilo demonstraciju nogometne vještine koje su pokazale obje ekipe u finalu, a odmah po završetku utakmice pristupilo se ceremoniji uručivanja medalja i pehara koje su zaslužnima uručili Gradonačelnik Lipika Vinko Kasana i njegov zamjenik Slobodan Katunar.

Finalnoj utakmici prethodio je bogat nogometni program koji je počeo već u 14 sati, kada su selekcije kategorija U10 i U12 odigravale četvrt i polufinalne utakmice, nakon kojih su slijedile utakmice za treća mjesta i finala u svim kategorijama; U10, U12, veteranskoj i seniorskoj. Najbolja ekipa turnira u kategoriji U10 bila je Libertas Novska koja je u finalu nadigrala No Limit iz Virovitice s 4:0, borbu za treće mjesto vodile su NK Sloga 1 Nova Gradiška i NK Garić Garešnica, a s konačnim rezultatom od 2:0 pehar za treće mjesto otišao je u Novu Gradišku.

U kategoriji U12 borbu za treće mjesto vodile su ekipe domaćeg Lipik 1925 i Sloga 2 NG pri čemu je lipička ekipa pobijedila goste rezultatom 2:0, a u finalnom susretu kategorije suočile su se ekipe Libertas Novska i Moslavina 1 Kutina, a slavila je ekipa iz Kutine s 2:0.

U završnici turnira Veteranske selekcije u borbi za treće mjesto suočile su se ekipe Portes i Caffe Bar Sport. U susretu u kojem nije nedostajalo pogodaka, a ni povišenih tonova, lokalni veterani su veći dio utakmice lovili rezultat. Prvo poluvrijeme pripalo je Caffe Baru Sport koji je na odmor otišao s rezultatom od 3:1, no situacija se u drugom poluvremenu okreće, Portes izjednačava na 3:3 i u završnici drugog poluvremena postiže još dva pogotka za 5:3. Zagrepčani postižu još jedan pogodak u zadnjim sekundama utakmice i ekipa Portes u konačnici odnosi pobjedu i treće mjesto s rezultatom 5:4. Finale Veterana igrali su ekipe Pizzeria Palermo iz Garešnice i Mak Kutina, a Garešničani nadmoćno odnose pobjedu i pehar s krajnjim rezultatom 4:1.

U seniorskoj konkurenciji finalnoj utakmici prethodio je susret ekipa Samoposlužna autopraonica Pakrac/Šuma Šugić/CB Elixir i Montmetal. Nakon vrlo dobrih igara kojima su se ove dvije ekipe plasirale u samu završnicu turnira, sada su se suočile u borbi za treće mjesto. U dosta tvrdoj utakmici u kojoj se protivnici nisu štedjeli prevagu je odnijela Pakračka ekipa, koja je nakon prvog pogotka autogolom Fogla postigla još dva za konačnih 3:0 za pobjedu ekipe Samoposlužna autopraonica Pakrac/Šuma Šugić/CB Elixir.