Podešavanje teksta:
ŠRD SLAVONAC XTRA BAITS

Lipički ribolovci treći na jakom Vallis Aurea kupu u Zarilcu

schedule30.06.2026. 09:44  |  visibility214 pregleda  |  menu_book2 min čitanja  |  folderRubrika: Sport  |  Objavio: Dinko Kliček

Članovi lipičkog ŠRD „Slavonac XTRA BITES“ ostvarili su još jedan zapažen nastup osvojivši treće mjesto u ekipnoj konkurenciji na 49. Kupu „Vallis Aurea“ u lovu ribe udicom na plovak. Natjecanje je održano 22. lipnja na jezeru u Zarilcu u organizaciji Županijskog športsko ribolovnog saveza, uz domaćinstvo Športsko ribolovnog društva „Londža“ iz Zarilca.

Na ovogodišnjem kupu snage je odmjerilo 15 ekipa pristiglih iz četiri županije: Požeško-slavonske, Brodsko-posavske, Osječko-baranjske i Sisačko-moslavačke. Ribiči su se natjecali od 9 do 12:30 sati, a natjecanje su dodatno otežavali zahtjevni vremenski uvjeti obilježeni iznimno vrućim i sunčanim danom. Unatoč takvim okolnostima i snažnoj konkurenciji, lipički trojac – Nataša Grubić, Goran Grubić i Denis Žili – ulovio je 29.167 grama ribe i zasluženo osvojio treće mjesto.

Naslov ekipnog pobjednika ove je godine pripao ekipi „Udice“ iz D. Miholjca, čiji su članovi ostvarili najbolji rezultat s ukupnim ulovom od 44.755 grama.

Okupljene natjecatelje i goste prigodnim su riječima pozdravili predsjednik županijskog Športsko-ribolovnog saveza Davor Jandroković iz Lipika te gradonačelnica Pleternice Marija Šarić, koji su čestitali ribičima na postignutim rezultatima. Istaknimo i to da je Lipik na ovom natjecanju imao i drugog ekipnog predstavnika - ŠRD Slavonac. Oni su u konačnici osvojili 9. mjesto s 16.215 kg ulova, a nastupili su u sastavu: Ivan Sabo, Zlatko Adžijević i Mario Fider.

Naslovna foto: I. Tomić