UTAKMICAMA 13. KOLA ZAVRŠENE NOGOMETNE SEZONE

Vrlo dobra nogometna jesen: Lipičani i Dobrovčani pri vrhu tablice

13.11.2023. 09:09 | 1423 pregleda | Objavio: Dinko Kliček | Rubrika: Sport

U posljednjem susretu jeseni, u okviru 13. kola MŽNL SBPŽ Lipik 1925 je pred stotinjak svojih navijača odigrao bez golova protiv čvrstog Vinogorca. Drugačiji, znatno angažiraniji pristup utakmici nego onaj prije tjedan dana u Velikoj rezultirao je vrijednim bodom, osvojenim protiv ekipe iz vrha tablice, koja ove jeseni rijetko vadi loptu iz svoje mreže, ali koja se u Lipik nije došla braniti. Po kiši i teškom Lipičani su imali nekoliko izglednih prilika, no bez konkretnog učinka, dok su gostujući napadi u većem dijelu susreta završavali na tridesetak metara od gola, odbijajući se od obrambenog lipičkog zida postavljenog na tridesetak metara od gola. Lipička zadnja linja predvođena Gomerčićem, Berbićem, Miloševićem i ostalima igra odličnu jesen, a sada je i statistički najbolja u ligi sa samo 8 primljenih golova u 13 utakmica polusezone. 

VIŠE FOTOGRAFIJA

„Tvrdo do bola, bez izrazitih šansi s obije strane, kako i dolikuje dvjema najboljim obranama lige. Kapa do poda mojim momcima na pristupu, još jednom smo pokazali da kad smo mi sto posto unutra da je svakome jako teško protiv nas. Nakon svega možemo još više žaliti za ona dva kiksa protiv Dinama i Papuka, uz dužno poštovanje objema momčadima mislim da to nismo smjeli izgubiti. Idemo se sad dobro odmoriti i predložiti za nastavak sezone“, prokomentirao je trener Lipika Posedi.

Lipik 1925 je jesensku polusezonu MŽNL SBPŽ završio sa sedam pobjeda uz po tri remija i poraza (GR 19:8), što je dovoljno za 4. mjesto s 24 osvojena boda. U proljeće Lipičani ulaze sa 6 bodova manjka u odnosu na jesenskog prvaka Hajduk iz Pakraca.

Protiv Vinogorca su igrali: Zanetti (kap.), Berbić, Gomerčić, Bezzera, Milošević, Cvijanović, J. Gospočić, Pierobon, Buzuk, Podunavac i Z. Gospočić. Klupa: Marinić, Bahnik, Duvnjak, Sudetić i Kliček. Ekipu je umjesto kažnjenog Posedija u većini jesenskih utakmica vodio Ivor Podunavac.

Opis nije dostupan.

1. ŽNL: Dobrovac odličan četvrti

Osam pobjeda, remi i četiri poraza (GR 26:24) jesenski je učinak igrača Dobrovca, koji će uz 25 bodova prezimiti na 4. mjestu prvenstvene ljestvice 1. ŽNL PSŽ, sa samo dva boda zaostatka iza vodećeg Buka, a čak 8 bodova daleko od petoplasiranog Graničara iz Zagrađa. Od polusezone su se Dobrovčani oprostili protekle kišne subote kad su kao domaćini slavili 3:1 protiv posljednje Mladosti iz Pavlovaca. Dvadesetak minuta trajalo je ukazanje Željka Popovića koji je od 63. do 83. minute najprije anulirao početno vodstvo gostiju iz 53. minute, a potom još dvaput poentirao za hat-trick i novo slavlje svoje momčadi. Trener Kužilek može biti zadovoljan odličnom sezonom koja je uz malo sreće mogla biti još bolja, no ne treba tražiti kruha preko pogače i valja biti zadovoljan učinjenim, što predstavlja ogromni korak naprijed u odnosu na prošlu sezonu.

Protiv Mladosti su igrali: Galović, Nikić, Merkaš, Komljenović, Popović, Prohaska, Šulc, Poletto, Piperković, Petrović i Adžijević. Klupa: Rusmir, Šimunović, Mijić, Tutić, Valečić, Jozipović i Lujić. Trener: T. Kužilek

 

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.