Rukometaši LiPe doživjeli poraz od Osijeka 2

07.12.2021. 08:45 | 3143 pregleda | Sport

Piše:
Ivan Macura

Rukometaši LiPe doživjeli su poraz u 9. kolu 2. HRL Istok. Bolji od njih bio je Osijek 2 s rezultatom 35:41 (21:18).

Kao što je vidljivo iz rezultata, ovo je bila utakmica u kojoj se obrane baš i nisu proslavile. Nakon početnog vodstva Osječana, sredinom prvog poluvremena, igrači LiPe dostižu i prestižu Osječane te pred sam kraj prvog poluvremena imaju 4 pogotka prednosti. U konačnici, rezultat prvog poluvremena je bio 21:18 u korist naših rukometaša.

Igra iz druge polovine prvog poluvremena, dala je naslutiti da bi bodovi mogli ostati u Pakracu. Tako nisu mislili i gosti. Naime, oni u drugom dijelu još više ubrzavaju igru i iskorištavaju svaku pogrešku rukometaša LiPe te vrlo brzo okreću rezultat u svoju korist. Da ništa u drugom dijelu nije funkcioniralo, potvrđuju čak 23 primljena pogotka. Osječani tako zasluženo dolaze do pobjede i nose bodove put Osijeka.

Najefikasniji u redovima LiPe bili su Alen Smiljčić s 8 te Antun Gamberger sa 6 postignutih pogodaka. Ovim porazom, LiPa će prezimiti na osmom mjestu prvenstvene ljestvice s 5 osvojenih bodova. No, iako je prvenstvo završeno, rukometaše LiPe očekuje finale Kupa Hrvatske za regiju Istok. Naime, oni će u srijedu gostovati u Vinkovcima kod Premijerligaša Spačve. Utakmica se igra od 19 sati.