Kraj prvog dijela sezone 2021./2022. - Lipik peti, Dobrovac osmi, a Jovača šesta na ljestvici svojih liga

15.11.2021. 10:04 | 348 pregleda | Sport

Piše:
Tomislav Ević

MŽNL SB-PŽ

NK Lipik 1925 odigrao je i posljednju utakmicu prvog dijela sezone te na odmor odlazi s 23 boda što ga svrstava na 5. mjesto ljestvice MŽNL SB-PŽ. Priliku Lipika za bolji plasman osujetio je NK Tomislav koji je na svom terenu u posljednjoj utakmici prve polovice sezone 2021./2022. ipak bio bolji pobijedivši Lipik s rezultatom od 2:1. Tomislav je prvi poveo pogotkom Smaje u 26. minuti, 10-ak minuta kasnije rezultat poravnava Dominik Marjanović te se na predah odlazi s 1:1. Završni rezultat postavio je Tomislav Bliznac postigavši pobjednički pogodak u 58. minuti za slavlje Tomislava i 3. mjesto ljestvice s 27 bodova.

1. ŽNL PSŽ

Dobrovac je posljednje 13. kolo prvog dijela sezone 1. ŽNL gostovao u Donjoj Obriježi, a susret je završio podjelom bodova i bez pogodaka. U dosta čvrstoj, ali korektnoj utakmici koja je odigrana u subotu poslijepodne u Donjoj Obriježi domaćin je imao inicijativu na terenu, pogotovo u drugoj polovici drugog poluvremena kada je Obrijež pojačala pritisak na vratnicu gostiju, no iako su imali dvije dosta izgledne prilike nisu ih uspjeli pretvoriti u pogodak radi odlične reakcije vratara Dobrovca. Dobrovac je na 8. mjestu ljestvice sa 17 bodova dok je Croatia D.O. na 12. mjestu s 11 bodova.

3. ŽNL BBŽ JUG

HNK Jovača iz Marinog Sela pretposljednju je ovogodišnju utakmicu igrala protekle nedjelje protiv NK Mladost-Nada u Hrastovcu gdje se nadala iznenaditi trećeplasiranu ekipu ljestvice 3. ŽNL BBŽ Jug. Jovača je u utakmicu ušla vrlo dobro i prva povela pogotkom Veselovca već u 2. minuti. Domaćini su se vrlo brzo pribrali i postigli dva pogotka (Lovrenčić i Barišić) no na odmor se ipak odlazi izjednačenim rezultatom 2:2 za što se pobrinuo Antonio Hrabušicki. Drugo poluvrijeme nije obilovalo pogocima kao prvo, bilo je dosta neiskorištenih prilika na obje strane uključujući jedan nerealizirani kazneni udarac za Hrastovac, a zadnji pogodak susreta postigao je Rubinić za pobjedu Hrastovca od 3:2. Jovača je trenutno na 6. mjestu ljestvice s 20 bodova, dok je Mladost zadržala 3. mjesto na ljestvici s 26 bodova, svega bod manje od prvoplasiranog sokola i drugoplasirane Bršljanice.