Ovogodišnja proslava praznika Sv. Save u Pakracu je, kao i mnoga druga događanja većeg dijela protekle godine i početka ove, pod utjecajem pandemije i epidemioloških mjera.
Za razliku od prošlogodišnje proslave kada je Svetosavska akademija održana u staroj vijećnici kompleksa Janković, ovogodišnja je puno skromnija i održana je u Sabornoj crkvi, odnosno hramu sv. Trojice u Pakracu.
„Za razliku od dosadašnjeg običaja u kojem je Parohija pakračka, Vijeće srpske nacionalne manjine Grada Pakraca i Lipika i KUD Prosvjeta organiziralo Svetosavsku akademiju u čast Svetoga Save, ove godine zbog pandemije koronavirusa nismo bili u prilici na standardni način da to upriličimo stoga smo to učinili u sabornom hramu gdje smo se večeras okupili s našim najmlađima. Vladika Jovan, episkop pakračko-slavonski prelomio je slavski kolač i osveštao koljivo u čast svetoga Save te se potom obratio okupljenima s prigodnom besjedom.“, povodom proslave izjavio je paroh pakrački Đorđe Teodorović.
SKD Prosvjeta pododbor zapadna Slavonija - Pakrac otpjevalo jednu duhovnu pjesmu, a zatim su učenici vjeronauka iz Lipika i Pakraca otpjevali himnu Svetom Savi te time zaokružili ovaj događaj.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.