PSŽ – 27 dana bez novooboljelih osoba

Započela prva faza popuštanja mjera u borbi protiv novog koronavirusa

27.04.2020. 13:52 | 1346 pregleda | Objavio: Compas | Rubrika: Vijesti

 

 

 

U Požeško-slavonskoj županiji trenutno je 27. dan bez novooboljelih osoba te od 22. travnja u županiji nema ni jedne potvrđene pozitivne osobe. U samoizolaciji se trenutno nalaze 264 osobe te je ukupno testirano 313 osoba, stoji u današnjem priopćenju koje smo dobili od Stožera civilne zaštite Požeško-slavonske županije

Inače, Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je četiri Odluke radi izvršenja mjera koje su planirane za prvu fazu, a koje su se počele primjenjivati od danas, 27. travnja.

Tako danas, nakon više od mjesec dana, u sklopu prve od tri faze popuštanja mjera u borbi protiv novog koronavirusa i reaktiviranja gospodarskih te društvenih djelatnosti, ponovno radi većina poslovnih subjekata koja obavlja djelatnost trgovine. Omogućen je i nastavak rada svim poslovnim subjektima koji obavljaju uslužne djelatnosti (npr. krojači, izrada ključeva, fotostudio), osim onih u kojima se ostvaruje bliski kontakt s klijentima, uz poštovanje mjera fizičke udaljenosti. Također, omogućen je rad knjižnica i muzeja.

Sve je to dio prve faze popuštanja mjera u borbi protiv novog koronavirusa i reaktiviranja gospodarskih te društvenih djelatnosti.

Druga faza planira se 4. svibnja 2020., a treća 11. svibnja 2020. godine.

Ako epidemiološka situacija ostane od kontrolom kao što je sada, nakon prve faze uslijedit će druga, odnosno treća faza u razmacima od po tjedan dana. Unatoč popuštanju mjera, ne smije doći do opuštanja jer su i dalje na snazi mjere fizičkog distanciranja uz pridržavanje najviših sanitarno-higijenskih standarda.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.