PUKE - Uskrs 2025 - VRH - članci i rubrike
PUKE - Uskrs 2025 - VRH - članci i rubrike
OBILAZAK ZAPADNO-SLAVONSKE BOJIŠNICE

Članovi Udruge branitelja iz Sračinca posjetili Lipik

29.06.2019. 11:01 | 1381 pregleda | Objavio: Matija Kulhavi | Rubrika: Vijesti

Pripadnici Udruge branitelja iz Sračinca boravili su danas na nekadašnjoj lipičko-pakračkoj bojišnici te su pri tome obišli spomen obilježja i značajne točke ratnih djelovanja.

U Lipiku su ih dočekali predsjednik Gradskog vijeća Mladen Dolić te predsjednici Udruge branitelja Lipika 1991. i HVIDRA-e Lipik, Zvonimir Bišćan i Branimir Ljevaković.

Nakon molitve, paljenja svijeća i polaganja vijenaca pred Spomenikom poginulim braniteljima Lipika 1991., gdje su iskazali počast hrvatskim herojima, članovi Udruge branitelja iz Sračinca poklonili su se i kod spomenika poginulim pripadnicima 104. brigade Hrvatske vojske.

Prije dolaska u Lipik obišli su spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima u Kukunjevcu, a nakon obilaska Lipik, uputili su se prema planinarskom domu Omanovac i zatim u smjeru Daruvara, odnosno u nastavak obilaska zapadno-slavonske bojišnice.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.