Članovi Dobrovoljnog biciklističkog društva Potepuh već petu godinu zaredom obilježavaju obljetnicu vojno-redarstvene operacije Bljesak, sad već tradicionalnom višednevnom biciklističkom vožnjom istoga imena, od Zagreba preko Čazme, Bjelovara, Velikog Grđevca, Voćina, Pakraca, Lipika, Jasenovca i Novske, sve do uobičajenog krajnjeg cilja u Okučanima.

Na svojem putu, jedanaestero biciklista jučer je stiglo u Lipik gdje su ih ispred Dobrovoljnog vatrogasnog društva Lipik dočekali lipički vatrogasci, predvođeni predsjednikom VZ Pakrac-Lipik te ujedno zapovjednikom DVD-a Lipik Tomislavom Stokićem, kao i predsjednici HVIDRA-e Lipik i Udruge branitelja Lipika 1991. – Branimir Ljevaković i Zvonimir Bišćan.
Biciklisti su se nakon dugog puta uputili na rekreativno kupanje u zatvoreni bazen Toplica Lipik, a nakon toga su se okrijepili uz domaći grah kojeg su pripremili domaćini.
Prespavali su u prostorijama DVD-a Lipik, a već danas, nakon što su se poklonili kod spomenika poginulim braniteljima Lipika, nastavili su svoju biciklističku vožnju prema Okučanima, odnosno mjestu središnje proslave jedne od najvećih pobjeda Hrvatske vojske u Domovinskom ratu gdje će 1. svibnja odati počast poginulim hrvatskim braniteljima, osloboditeljima zapadne Slavonije.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.