Zahvaljujući kreativnosti učenika i učitelja Osnovne škole Lipik te PŠ Dobrovac, školska dvorana u Lipiku je 13. veljače bila prepuštena mašti na volju.
Šarenim maskenbalom, prepunim raznolikih transformacija, tijekom posljednjeg školskog sata lipički učenici su prigodno obilježili ovo karnevalsko razdoblje. Okupljena publika, većinom roditelji, djedovi i bake i ostali mogli su vidjeti kratke programe veselih Malaca pokraj grupe Mrava, dok su Snjeguljica i sedam patuljaka šarmirali prisutne autentičnom interpretacijom. Đaci prvaci su bili iznimno zanimljivi kao Jagode, najbrojnije su bile vesele Muhe, dok su Astronauti iz NASA-e privukli pažnju predanošću detaljima. Vrlo interesantni bili su učenici odjeveni u likove iz Super Marija, a posebno su vjerni bili Hipiji iz Woodstocka koji su boemskom pojavom te porukama ljubavi i mira u dvoranu unijeli atmosferu sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Našao se tu i maskirni nogometni tim s vlastitom maskotom i navijačicama i sl.
Osim zanimljivih pojedinačnih maski, među mnoštvom sudionika, istaknule su se i grupne kreacije koje su neizravno ukazale na njegovanje timskog duha i suradnje prilikom ovakvih i sličnih događanja. Iako su pojedincima i grupama dodijeljene simbolične nagrade, istinski pobjednici su svi oni koji su se odvažili na sudjelovanje i unijeli radost i smijeh u školsko okruženje. Maskirno veselje u Osnovnoj školi Lipik zasigurno će ostati u trajnom sjećanju svih sudionika, podsjećajući na važnost mašte, kreativnosti i zajedništva u procesu obrazovanja.
Istovremeno, tradicionalni maskenbal održan i u Osnovnoj školi „Grigor Vitez“ u Poljani gdje su tamošnji učenici nižih i viših razreda izveli jednosatni program pod maskama.
© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.