13. TURNIR ZA SLIJEPE I SLABOVIDNE U FILIPOVCU

Promocija sportskog duha kod osoba s invaliditetom

02.10.2023. 12:17 | 1058 pregleda | Objavio: Dinko Kliček | Rubrika: Vijesti

U prijepodnevnim satima subote (30. rujna), u prostorijama Društvenog doma Filipovcu odigran je trinaesti po redu tradicionalni turnir u elektronskom pikadu za slijepe i slabovidne osobe, kao dio svečanih proslava povodom Dana Grada Lipika i u čast sv. Franje Asiškog, zaštitnika grada.
Organizator turnira bila je Udruga slijepih Pakrac-Lipik, a natjecatelji su pristigli sa šireg područja, uključujući Daruvar, Bjelovar i Požegu.
Na turniru su sudjelovale četiri ekipe, igralo se dvokružnim sustavom, a sportski rezultati su ocjenjeni zasebno u kategorijama slijepih odnosno slabovidnih osoba. Najbolji su nagrađeni prigodnim sportskim nagradama, premda je dojam da je svima najdraža nagrada bila cjelodnevni boravak u ugodnom okruženju.
Tradicionalni turnir u elektronskom pikadu za slijepe i slabovidne osobe u Filipovcu još jednom je pokazao važnost male sportske priredbe koja spaja ljude, promovira sportski duh, pruža podršku inkluziji i potiče razumijevanje prema osobama s invaliditetom. Posredno, takva okupljanja sa sportskim predznakom služe kao dokaz da se osobe s vizualnim oštećenjem mogu aktivno baviti sportskim aktivnostima, osjetiti uzbuđenje nadmetanja i postizati vrijedne rezultate.
Zato im želimo da svojim sudjelovanjem i dogodine uveličaju lipički gradski rođendan.

REZULTATI

Slabovidni
1. Zlatko Ivanovski (Udruga slijepih Pakrac - Lipik)
2. Božena Petrlik (udruga slijepih Daruvar)
3. Đurđica Šmidt (Udruga slijepih Pakrac -. Lipik)
 
Slijepi
1. Marijan Medica (Udruga slijepih Bjelovar)
2. Stanko Kovačić (Udruga slijepih Pakrac - Lipik)
3. Zoran Drinovac (ŠUS "Zlatna dolina" Požega)

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.