U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Pakrac i Hrvatskog zavoda za transfuzijsku medicinu jučer je u prostoru Vatrogasnog doma u Lipiku održana četvrta, ujedno i posljednja ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi. Krv je darovalo 114 darivatelja od ukupno 121, koliko ih je pristupilo s područja Lipika i Pakraca. Među njima je bilo devetero njih koji su se na ovaj humani čin odlučili po prvi put.

U Gradskom društvu Crvenog križa Pakrac zadovoljni su s odazivom, a sljedeće akcije dobrovoljnog darivanja krvi u idućoj godini bi se trebale održati tijekom veljače, svibnja, kolovoza i studenog (27.2., 29.5., 28.8., 27.11.).
Posljednja ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi bila je i prigoda za podjelu zahvalnica i jubilarnih priznanja dobrovoljnim darivateljima krvi.
PRVO (1.) DARIVANJE
PET (5.) DARIVANJA
DESET (10.) DARIVANJA

DVADESET (20.) DARIVANJA
TRIDESET (30.) DARIVANJA
.jpg)
ČETRDESET (40.) DARIVANJA
.jpg)
PEDESET (50.) DARIVANJA
.jpg)
SEDAMDESET I PET (75.) DARIVANJA

I ovom ćemo vas prilikom podsjetiti da, osim što darivanjem krvi potencijalno spašavate nečiji život, možete imati i direktne financijske koristi jer tako možete biti oslobođeni plaćanja dopunskog zdravstvenog osiguranja, što punoljetni muškarci ostvaruju nakon 35, a žene nakon 25 dobrovoljnih darivanja krvi.

© 2014-2025. COMPAS portal - Sva prava pridržana.