Medianno
3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA ISTOK

LiPa preokretom do boda u spektakularnom derbiju

12.12.2018. 10:02 | 499 pregleda | Sport

U derbiju 12. kola 3. HRL istok rukometaši LiPe su na domaćem parketu pakračke dvorane pred tristotinjak gledatelja odigrali neodlučeno 26:26 protiv vodeće trećeligaške ekipe „Zrinski“ iz Bošnjaka. Po svemu prikazanom bila je ovo prava rukometna poslastica, derbi je po svemu prikazanom opravdao sva očekivanja i bit će ovo utakmica koja će se dugo pamtiti.

Piše:
Sezame.pr

Intrigira već sam podatak da se na utakmici okupilo više od 300 gledatelja koji su tijekom 60 minuta gladno i žestoko bodrili rukometaše LiPe pa nije pretjerano reći da u ovom bodu djelić svojih zasluga imaju upravo i navijači. Da je atmosfera bila spektakularna, ali i sportska, potvrđuje činjenica da su nakon utakmice pakračkim tribinama zapljeskali i gosti iz Bošnjaka.

Ova utakmica bila je sudar dva rukometna stila. S jedne strane brz, energičan rukomet s puno trke kakav igraju mladi i očito odlično fizički pripremljeni igrači LiPe. S druge strane gostujuća ekipa „Zrinskog“, koju čine uglavnom stariji i sporiji igrači, pokazala je koliko je zrela i iskusna ekipa, koristeći svoja najjača oružja – strpljenje i individualnu kvalitetu. U obrani čvrsti i gusti, a u napadu su cijelu utakmicu odigrali po istom ključu – dugo i strpljivo, praktički stalno na rubu pasivnog napada. Igračima LiPe je pak nedostajalo koncentracije da uglavnom dobru ili vrlo dobru obranu odigraju do kraja. Primanje golova nakon gotovo minute obrane ih je „spuštalo“ i onemogućavalo da iskoriste očitu prednost u brzini i fizičkoj pripremljenosti. Samim time izostale su kontre i polukontre i laki golovi, zbog čega se među mlade igrače LiPe uvukla nervoza. Posebno krajem prvog poluvremena kada rade nekoliko vezanih pogrešaka i gosti na poluvremenu odlaze na veliki 16:11. Tu prednost odmah na početku nastavka povećavaju na 18:11 i 19:12 i činilo se da je već tada utakmica riješena.

No niti su se predali igrači LiPe na terenu, niti su se predali navijači na tribinama i malo po malo LiPa je smanjivala zaostatak. Osam minuta prije kraja serijom 4:0 (od 17:23 do 20:23) stigli su na minus tri što je na tribinama izazvalo delirij, a svi su skočili na noge kada je 80 sekundi prije kraja Zlatko Krucki iz sedmerca poravnao na 26:26. Ekipa LiPe se u zadnjem napadu čak i obranila i ostalo im je 9 sekundi da pokušaju osvojiti oba boda, ali je ipak sve ostalo na pokušaju.

U dresu LiPe u ovoj utakmici raspoloženiji od ostalih Petar Rudolf Sommer koji je postigao čak 10 golova.

Iako je u rukometu remi „najnezahvalniji“ rezultat, na kraju ove utakmice podjela bodova je ipak najpravednija. Bod su zaslužili gosti koji su pokazali da su zrela, iskusna i čvrsta ekipa s naglašenim individualnim kvalitetama. Bod je definitivno zaradila i mlada ekipa LiPe. Osim što su i u ovoj utakmici potvrdili da se radi o dobroj „klapi“ mladih igrača koju je odlično izbalansirao trener Vladimir Pipal, LiPa je i u ovoj utakmici pokazala da je potentna ekipa s karakterom.

Uoči pretposljednjeg 13. kola LiPa je u konkurenciji 14 ekipa trenutno na 4. mjestu sa 16 osvojenih bodova, a u posljednjem jesenskom kolu gostovat će u Petrijevcima.

12. kolo: RK LiPa – RK „Zrinski“ Bošnjaci 26:26 (11:16)

RK LiPa: Papušek, Keščec, Sadilek 2, A. Krucki 3, Gamberger, Bartoluzzi 1, Sommer 10, Šimić, Macura 3, Sreš, Dražul 2, Zerdin, Z. Krucki 3, Paragi, Major, Vonić 2.